Gustavsberg tekoppar

607030

GUSTAVSBERG, tekoppar med fat, 6 st., porslin, 1920-tal, gåshudsmönstrad, dekor av bård med rosor, diameter ca 10-16 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift Wilhelm Kåge

Slitage

Keramik/Porslin

Monter 18

Gustavsberg tekoppar

Budhistorik (24 bud)
4576157
1 700
4576152
1 600
4576147
4576151
4576147
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.