Royal Copenhagen Saxon Flower

607022

KUNGLIG DANSK, "Sachsisk Blomst", assietter, 12 st, Danmark, 493 1624, korgbrätte med guldkant, polykrom dekor av blomsterbukett och ströblommor, diameter ca 14,5 cm

Enstaka delar m krackeleringar o missfärgningar, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, 6 dlr med skador medföljer

Keramik/Porslin

Monter 18

Royal Copenhagen Saxon Flower

Budhistorik (9 bud)
4568426
750
4576500
700
4568426
650
4569918
600
4568426
500

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.