Sabel m/1893 för officer vid kavalleriet, fältbruk

607017

SABEL, svensk, m/1893 för officer vid kavalleriet, genombrutet handskydd i mässing, balja av stål, klingans längd ca 93 cm

Smärre slitage, skador på baljan

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Budhistorik (12 bud)
4575957
2 400
4575947
4563971
4574518
1 900
4563971
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.