Böcker hebreiska

607014

HEBREISKA BÖCKER (2). Tryckta skrifter på hebreiska, ej kompletta.
Stor 4to (ca 340x200 mm).
Samtida skinnband respektive hfrbd. Stämplar från bl.a. Rabbiner Seminaes Bibliothek Berlin, vissa anteckningar och inklistrad anteckning (på titelbladet).

Ej genomgångna, ej kompletta, skador och defekter, lagningar, förluster, fläckar, maskskador, stämplar, skadade band med lösa pärmar, en saknar rygg, maskskador.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Monter 25

Böcker hebreiska

Budhistorik (12 bud)
4588690
1 300
4586918
4586918
950
4586838
900
4586832
850

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.