Fat

607001

FAT, Kina, 1800-tal, famille-noir, glaserat porslin, diameter 63 cm

nagg, glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Fat

Budhistorik (9 bud)
4597054
5 200
4597052
5 000
4597049
4 800
4595966
4 600
4595965

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.