Gustavsberg porslin Jugend

606955

GUSTAVSBERG, tęte-ā-tęte, 7+3 dlr., porslin, 1920-tal, senjugend, polykrom dekor av bård med järnek, bestående av: 2 tekoppar med fat, assiett, tallrik, tekanna, sockerskål, gräddkanna samt 3 kaffekoppar med fat (av annat mönster), höjd ca 5-15 cm

Nagg, slitage, vissa delar missfärgade

Keramik/Porslin, Samlingar

Gustavsberg porslin Jugend

Budhistorik (1 bud)

4561509
2019-01-12 16:49:29

2019-01-19 kl 14:52
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.