Gunnar Wennerberg Gullviva Gustavsberg

606944

GUNNAR WENNERBERG, "Gullviva" (1897-1920), tvättservis, samlartallrikar, 8 dlr., porslin, polykrom dekor, vissa med guldkant, bestående av: tvättskål, potta, 3 askar samt 3 tallrikar, diameter ca 13-37 cm

Krackelering, slitage, skålen med spricka, nagg

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Budhistorik (5 bud)
4569657
500
4575633
450
4569657
4575632
4569657

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.