Ljuskrona

606916

LJUSKRONA, 1800-tal, dekor av modellerade polykroma porslinsblommor, bemålad löv, försilvrad stomme, 5 ljus, höjd 51, diameter 54 cm

Ytslitage, dekorbotfall/skador

Belysning, Ljuskronor

Rum 22

Ljuskrona

Budhistorik (10 bud)
4574476
4572889
4570474
4569430
700
4560433
550

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.