Matbestick 34 delar och strösked silver Ryssland

606915

MATBESTICK, 34 delar, STRÖSKED, silver, ryska stämplar, 1800-talets slut, olika modeller och tillverkare, strösked stämplad 1847, 15 knivar, 15 gafflar, 4 matskedar, ett knivskaft medföljer, vikt exklusive knivar med stålblad ca 1145 g

Skador, graverade monogram

Silver

Budhistorik (11 bud)
4598383
4 400
4597182
4 200
4597182
3 400
4580670
3 200
4597174

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.