606877

PARTI SILVER, tidigt 1800-tal, bestående av: 2 skedar stämplade Simon Simonson 1826 resp. Paul Whilborg, bägare med otydlig mästarstämpel 1804 samt. bägare på fot stämplad Nils Hedenskog 1827, total vikt 170 g

Åldersrelaterat slitage, patina och smärre bucklor förekommer

Silver

Budhistorik (3 bud)

4574567
4563055
4562091

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.