Matbestick 58 delar silver Ryssland

606773

BESTICK, 58 dlr, silver, Ryssland 1880-tal, spatelformat skaft, bestående av: ragusked, 24 matknivar med stålblad, 11 matgafflar, 11 matskedar, 7 bordsgafflar, bordskniv, 3 teskedar, vikt exklusive knivar med stålblad ca 2170 g

Slitage. graverat monogram

Silver

Budhistorik (12 bud)
4597564
7 400
4597554
7 200
4597152
7 000
4597295
7 000
4597152
6 400

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.