Bengt Ruda fåtölj

606732

BENGT RUDA, "Domstolsfåtöljen", hög, svärtat trä, textilklädsel, brickmärkt Nordiska Kompaniets verkstäder, Nyköping, 1950-tal, höjd ca 106, sitthöjd 35 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, senare klädsel

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bengt Ruda fåtölj

Budhistorik (8 bud)
4576917
750
4576910
700
4574259
650
4576816
600
4574259
500

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.