Fat Kina 1700-tal

606668

FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tall, kälningen med taggbård, brättet med strödda pioner, handcitron samt rutbård, diameter ca 34-36 cm

Slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
4574563
3 200
4572802
4562386
4561278
4559280

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.