Arbetslampa industridesign Light up the dark

606649

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, 1900-talets mitt, lackerad i ljusgrått, 2 förnicklade teleskoparmar samt vinklingsbar skärm, väggfäste, märkt ''Triplex max 60 W 250 volt Made in Sweden'', utdragbar till ca 3 m

Bruksslitage, märken och repor, senare skärm

Belysning, Vägglampor, Design, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (23 bud)
4585518
7 800
4597757
7 600
4585518
7 000
4597756
6 800
4585518
5 800

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.