Matchprogram VM-58 Pelé Sport

606582

VM 1958, MATCHPROGRAM VM-finalen med laguppställningar, med autografer, Pelé och Zito Kurre Hamrin , Tore Svensson, Åke Johansson, Bror Mellberg, Arne Selmosson, Bengt Berndtsson,

PROVENIENS:
Autografer tagna direkt av nuvarande ägares farfar Bertil Erander

Fläckar, reva, slitage

Sportmemorabilia, Tema, Böcker/Kartor

Matchprogram VM-58 Pelé Sport

Budhistorik (1 bud)

4575724
2019-01-19 09:02:47

2019-01-26 kl 16:06
Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.