Fällbord Lars E Lindell

606536

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, Lars E Lindell (schatullmakare i Köping 1818-43), skiva fanerad med alrot, pelarfot i bonad björk, etikettsignerat Lars E. Lindell, höjd 74, diameter 89 cm

Skivan slipad, fällfunktion ej fungerande

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 4

Fällbord Lars E Lindell

Budhistorik (5 bud)
4571697
4571696
1 900
4571694
4571515
550
4557303

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.