Pablo Picasso

606453

PABLO PICASSO, 1900-talets slut, hälft, figurin, Goebel, Tyskland, föreställande kvinna i rött och blått, monterad på sockel, brickmärkt undertill, höjd ca 25 cm

Mindre färgbortfall, smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 9

Pablo Picasso

Budhistorik (19 bud)
4570808
4 800
4570873
4 600
4570808
4 400
4570869
4 200
4570808

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.