Sverige Frankrike minnesföremål Sport

606449

SVERIGE-FRANKRIKE LANDSKAMPER, FRIIDROTT, minnesplaketter/sovenirer, brons, keramik, majolikafatets diameter 46 cm, motiv av ett antikt tempel märkt på baksidan Trianon, Offert par la Federation Francaise d´Athletisme 1955, numrerad 37/100; Suede-France 1950 Stockholm, keramik, 24,5x16,5 cm; Sverige-Frankrike Stockholm 1950, brons, S.Sköld, ca 17x23,5 cm, samt mindre minnesplaketter

Krackeleringar, ytskador

Sportmemorabilia, Diverse

Visas på begäran

Budhistorik

2019-01-19 kl 21:21
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.