Ludvig Löfgren unik skulptur

606414

LUDVIG LÖFGREN, skulptur ur vanitas serien, unik, Kosta Boda, i form av en dödskalle, vit och transparant glasmassa med bemålad dekor i blått och rosa, signerad 7419030 Kosta Boda Unique Ludvig Löfgren, höjd 16 cm

Micronagg längs kanten (sannolikt från tillverkning)

Glas, Konstglas, Konst, Skulpturer, Nutida

Ludvig Löfgren unik skulptur

Budhistorik (35 bud)
4571705
13 500
4571699
13 000
4571691
12 500
4571649
12 000
4571685
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.