Bestickset barockstil

606393

BESTICK, 2 delar, 1700-tal, barockstil, silver, gjuten dekor i form av olika figurer såsom tupp, dödskalle och blommor, knivblad av stål, gaffeln delvis förgylld, längsta längd ca 16,5 cm

Knivblad med viss korrosion

Silver, Övriga silverföremål, Diverse, Hem

Monter 12

Bestickset barockstil

Budhistorik (24 bud)
4589139
5 000
4589136
4 800
4589136
4 600
4589137
4 400
4589136
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.