Halvflossa Märta Måås Fjetterström

606384

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Rutig blå halvflossa", matta, formgivningsår 1938, reliefflossa, signerad MMF, ca 244x155 cm

Skador, lagningar, slitage, invikta kortsidor

Mattor/Textilier, Design

Matthylla 3

Budhistorik (20 bud)
4577574
8 000
4577060
7 600
4577059
7 000
4577058
6 800
4577056
6 000

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.