Sengustavianska stolar

606383

STOLAR, 3 st, 1800-talets mitt, sengustavianska, stommar i bemålat trä med guldbemålade detaljer, skuren dekor med kannelerade ben, stoppade sitsar klädda i gul textil, ryggarna textilbestyckade, sitthöjd ca 44 cm

Bemålningen senare, ställvis färgbortfall, behöver stoppas om, övrigt åldersrelaterat slitage

Möbler, Stolar

Hylla 8

Sengustavianska stolar

Budhistorik (2 bud)

4571394
4558459

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.