Delar till teservis Kina Kanton

606373

TEKANNOR, GRÄDDKANNOR, SOCKERSKÅLAR, 14 dlr., porslin, Kina, 1900-talets mitt, Kanton, varierande dekor i emaljfärger, detaljer i guld, botten märkt "Fabricado em Macau", bestående av: 4 tekannor, 4 sockerskålar, 4 gräddkannor, höjd ca 8-15 cm

En tekanna saknar lock, smärre nagg, ett udda lock medföljer

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (4 bud)

4571174
450
4571459
4571174
4558398

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.