Indonesisk gjuten bronsbricka

606335

FAT / BRICKA (TALAM), gjuten brons, Java Indonesien, 1400-/1500-tal, diameter 42,5 cm.

Smärre åldersrelaterat slitage.

Metall, Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Indonesisk gjuten bronsbricka

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4568980
190
4560496
180
4560495
170
4560494
160
4559851
150

Slutpris EUR:
190
1 969 SEK, 216 USD
Utropspris EUR:
500