Karl Girardet

606333

KARL GIRARDET (1813-1871) Vackert landskap (Briez, nära Le Locle), olja på pannå, 14x19 cm

Proveniens: Alli och J.K. Paasikivi

Intyg: Pierre von Allmen

Konst, Äldre måleri

Södra kajen 14, Helsingfors

Karl Girardet

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
4571785
620
4571783
600
4571630
580
4571629
560
4571627
460

Slutpris EUR:
620
6 425 SEK, 704 USD
Utropspris EUR: