Slaglåsgevär

606331

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, signerat Wålberg, Stockholm (Anders W.1720-93), ändrad från flintlås, helstock i björk, längd ca 107 cm, kruthorn medföljer

Slitage, smärre skador och kompletteringar

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär

Budhistorik (11 bud)
4576606
1 300
4576605
4575434
4572437
4572436
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.