Anna Greta Jimmerholt väggbonad

606308

ANNA GRETA JIMMERHOLT (1920-2007): vävd textil, trasteknik, signerad Jimmerholt, mått ca 250x80 cm

Bruksslitage, förekommer fläckar

Mattor/Textilier

Rum 2

Budhistorik (35 bud)
4572472
15 500
4572484
15 000
4572472
13 000
4572481
12 500
4572472
11 000

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.