Taklampa design Hans Bergström Light up the dark

606304

HANS BERGSTRÖM, taklampa, modell 166, sprutad plast på metallstomme, Atelje Lyktan 1950-tal, Ø 40 cm

Bruksspår, lampfäste med nagg, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (19 bud)
4598396
1 300
4598267
4598107
4598245
4598107

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.