Golvvas Kina

606287

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av kejsardrake bland moln i underglasyrblått, höjd ca 58 cm

Nagg, livet med tillverkningsspricka/defekt

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Golvvas Kina

Budhistorik (3 bud)

4564475
3 200
4575853
4564475

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.