Kandelabrar

606273

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, alabaster med bronserad metall montering, för 4 ljus vardera, behängd med pirsmor, höjd ca 53 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Diverse, Belysning

Kandelabrar

Budhistorik (9 bud)
4574917
4572612
2 800
4574916
2 600
4572612
2 400
4563679

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.