Urnor 1800-tal

606271

URNOR 1 par, med socklar, 1800-tal, saltglaserade lergods, totalhöjd 31 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Keramik/Porslin

Rum 7

Urnor 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4576894
4570365
950
4564881
900
4561119
600

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.