Kandelabrar

606270

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, porslin och bronserad metall, för fyra ljus vardera, behängd med prismor, höjd ca 42 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

2 ljusarmar med lagningar

Belysning, Bordslampor, Diverse

Rum 7, Hylla 4

Kandelabrar

Budhistorik (9 bud)
4575774
4575197
1 400
4575771
1 400
4575197
1 300
4575770

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.