Slagbord

606245

SLAGBORD, slutet av 1800-talet, allmoge, dubbla grindar, furu, höjd ca 76 cm, nedfällt 30, total längd ca 166 cm

Bruksslitage, avlutat, ställvist maskstunget

Möbler, Matbord, Allmoge

Rum 8

Slagbord

Budhistorik (4 bud)

4568775
4565920
4563966
4561228

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.