Lockurna Kina 1900-tal

606243

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, höjd ca 35 cm

Mynningen med invändig inre spricka, locket med invändig lagning

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 2

Lockurna Kina 1900-tal

Budhistorik (41 bud)
4573946
5 200
4573062
5 000
4573531
4 800
4573062
4 600
4573530
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.