Vaser Kina lackarbeten

606148

VASER, 1 par, lackarbeten, Kina, 1900-tal, balusterformade, dekor av "hundra pojkar" i landskap, höjd ca 38 cm

Nagg/avslag, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Vaser Kina lackarbeten

Budhistorik (49 bud)
4573274
14 500
4574172
14 000
4573274
13 500
4574166
13 000
4573274
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 399 EUR, 1 589 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.