Ljusstakar design Pierre Forsell Light up the dark

606127

PIERRE FORSELL, ljusstakar, 1 par, mässing, justerbara efter ljusens omkrets, 1900-talets andra hälft, stämplade "Skultuna 1607 Sweden P Forsell", höjd ca 17 cm

Bruksspår, viss anlöpnng

Belysning, Bordslampor, Design, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (11 bud)
4596862
3 400
4595906
3 200
4589451
4589451
2 800
4587006
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.