Rouleauvas Kina 1800-tal

606126

ROULEAUVAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av figurscen samt kalligrafi i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 45 cm

Livet med spricka, fotringen med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rouleauvas Kina 1800-tal

Budhistorik (48 bud)
4578515
74 000
4575706
72 000
4578514
72 000
4575706
70 000
4578513
68 000

Slutpris SEK:
74 000
7 452 EUR, 8 466 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.