Bordspendyl

606124

BORDSPENDYL, sekelskiftet 1800/1900, Frankrike, bronserad zink på alabastersockel, emaljerad urtavla med arabiska siffror, plakettmärkt Le Buisson samt uret märkt invändigt SH Paris, höjd ca 40 bredd 40 cm; pendel och nyckel medföljer

Förgyllning med slitage samt skador på fågelns vingar

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bordspendyl

Budhistorik (5 bud)
4587951
900
4582239
850
4574265
4572891
4572689

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.