LucePlan taklampa

606120

FRANCISCO GOMEZ PAZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope Pendant", takarmatur, LucePlan, Italien, formgiven 2010, central stomme i stål behängd med armar och skärmar i transparant polykarbonat, höjd (t.o.m takfäste) ca 270 cm, diameter ca 61 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Smärre slitage, vissa skärmar med repor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Rum 15

LucePlan taklampa

Budhistorik (17 bud)
4597196
6 200
4597155
6 000
4597194
6 000
4597155
5 800
4597094
5 600

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.