LucePlan taklampa

606118

FRANCISCO GOMEZ PAZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope Pendant", takarmatur, LucePlan, Italien, formgiven 2010, central stomme i stål behängd med armar och skärmar i transparant polykarbonat, höjd (t.o.m takfäste) ca 270 cm, diameter ca 61 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Smärre slitage, vissa skärmar med repor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Tema

LucePlan taklampa

Budhistorik (7 bud)
4590026
4590025
2 800
4583831
2 600
4581331
4580646

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.