Matservis

606074

MATSERVIS, 90 dlr, märkt Thomas, Bavaria, 1900-talets mitt, floral dekor, bestående av: 24 stora tallrikar, 12 djupa tallrikar, 7 halvdjupa tallrikar, 2 såsskålar, mjölkkanna, 12 assietter, 2 små uppläggningsfat, 2x5 uppläggningsfat i olika storlekar, soppterrin, största uppläggningsfatet är ca 43 cm lång

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 2

Matservis

Budhistorik (19 bud)
4570064
4570088
2 800
4570064
2 600
4570083
2 400
4570064

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.