Matbord nyrokoko

606070

MATBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanérat i valnöt, höjd ca 74, 122x90, 5 iläggsskivor vardera bredd 9/ 29/ 29/ 50/ 60 samt 4 extra ben medföljer

Ytskador, torrsprickor, iläggsskivor och ben ej ursprungligen tillhörande

Möbler, Matbord

Rum 5

Matbord nyrokoko

Budhistorik (26 bud)
4574455
4574453
1 900
4574448
1 800
4574451
1 700
4574448
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.