Rosenthal Sanssouici kaffeservis

606056

ROSENTHAL, "Sanssouci", kaffeservis, 22 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av rosor, guldkant, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, 12 assietter samt fat med hänklar, diameter ca 9-30 cm

Smärre nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (3 bud)

4571419
450
4562323
4562323

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.