Bordspendyl nyrokoko

606053

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad metall, krönt av flicka med blomsterkorg, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 34 cm

Pendel och nyckel saknas, dekordel saknas, lagninga

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl nyrokoko

Budhistorik (13 bud)
4571246
900
4558339
850
4571244
4558339
750
4571243
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.