Väggpendyl

606045

VÄGGPENDYL, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad, Jacob Forsberg (1760-1806), Stockholm, urtavlan med romerska siffror, förgyllt och bronserat fodral med bladdekor, höjd ca 75 cm, nyckel och pendel finns

Dekorskador, renoverad

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel avhämtas i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Väggpendyl

Budhistorik (14 bud)
4580136
6 000
4578558
5 800
4580135
5 800
4578558
5 600
4578437
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.