Salvador Dali silvermedaljer

606018

SALVADOR DALI (1904-1989): "Tio Guds bud"/"Ten Commandments", sterlingsilver och finsilver, medaljer, 10 st, signerade och daterade Salvador Dali 1975, dubbelsidigt gjutna med motiv i basrelief från dekalogen, diameter 10 cm vardera, total vikt ca 4680 g

smärre slitage

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Salvador Dali silvermedaljer

Budhistorik (11 bud)
4597745
18 500
4597714
18 000
4596203
17 500
4593960
17 000
4593957
16 000

Slutpris SEK:
18 500
1 772 EUR, 2 081 USD
Utropspris SEK:
22 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.