Tekanna Kina

606013

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-talets början, klotformad, polykrom dekor, dubbel hänkel i metall, botten med sigillmärke, höjd ca 9 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Tekanna Kina

Budhistorik (25 bud)
4572105
2 400
4571740
4570695
4571736
4570695
1 600

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.