Stolar Järvsö

605980

STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, Hälsingland, Järvsö, blåmålade med molnformationer, ryggbrickor med dekor av blomsterbukett, skuren dekor, sitthöjd ca 48, rygghöjd 96 cm

Brukslitage, ostadiga

Möbler, Stolar, Allmoge

Rum 21

Stolar Järvsö

Budhistorik (22 bud)
4569681
17 000
4569679
16 500
4569674
16 000
4569678
16 000
4569674
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 629 EUR, 1 913 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.