Matbord nyrenässans

605959

MATBORD, 1800-talets andra hälft, enligt uppgift från Ryssland, nyrenässnas, ek, skuren dekor, höjd ca 76, 118x131, 2 iläggsskivor medföljer samt ytterligare 2 ej ursprungligen tillhörande, bredd 60/ 58/ 60/ 40 cm

Skador, torrsprickor

Möbler, Matbord

Rum 1

Matbord nyrenässans

Budhistorik (22 bud)
4570098
4 600
4570097
4 400
4570094
4 200
4570093
4570089
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.