System Royal design Poul Cadovius

605925

POUL CADOVIUS, "System Royal", vägghängt hyll- och modulsystem, teak och teakfanér, 1960-tal, bestående av: 7 väggpaneler (ca 250x82 cm vardera), 2 byråer med 3 lådor, 2 vitrinskåp med hyllor och skjutdörrar av glas, 3 skåp med skjutdörrar av trä, 2 tidningshyllor, diverse hyllplan, konsoler, kantlister, total höjd ca 250, total bredd monterat ca 574 cm

Bruksslitage, repor, borrhål, hål för eluttag

Möbler, Hyllor, Design

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (8 bud)
4566248
10 500
4565992
10 000
4566247
10 000
4565992
7 200
4558543
7 000

Slutpris SEK:
10 500
1 006 EUR, 1 181 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.